Jocurile Olimpice de la SOCHI 2014: Programul competitional al sportivilor romani si PROGRAMUL TVR AL TRANSMISIUNILOR

sochi_2014_mountainsÎn perioada 7 – 23 februarie 2014, telespectatorii vor putea urmări în exclusivitate la TVR 1, TVR 2, TVR 3, TVR HD şi online pe TVR+, pe parcursul a aproximativ 500 de ore de transmisiuni, evoluţiile sportivilor în 15 dintre cele 98 de competiţii olimpice. Este vorba de: Patinaj Artistic, Patinaj Viteză, Snowboard, Schi Alpin, Freestyle, Combinată Nordică, Short Track, Schi Fond, Sanie, Bob, Skeleton, Biatlon, Curling, Sărituri şi Hochei

SUCCES SPORTIVILOR ROMANI!

Începând cu 9 februarie, rezumatele zilei precedente vor putea fi urmărite în fiecare dimineaţă, de la 9.00 la 10.00, la TVR 1, iar admiratorii sporturilor de iarnă vor avea ocazia să revadă cele mai importante momente, în reluare, de câte ori grilele de programe o vor permite. De altfel, TVR a pregătit telespectatorii pentru atmosfera Jocurilor Olimpice, prin emisiunea Vine Olimpiada albă. Soci 2014, difuzată în fiecare miercuri seară la TVR 2, cu reluare duminica după-amiază la TVR 1, prezentată de Alina Alexoi şi Cristian Mîndru. 

Jocurile Olimpice de la SOCHI 2014. Ceremenoia de deschidere va avea loc pe data de 07.02.2014 de la orele 18:00 (ora Romaniei) si va putea fi vazuta la TVR1 si TVRHD

Iata mai jos programul competitional al sportivilor romani, participanti la Olimpiada de iarna SOCHI 2014

Sâmbătă, 15 februarie

  • 09.00 – Ania Monica Germaine Caill – schi alpin – super-uriaş, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
  • 16.45 – Dorin Dumitru Velicu (dacă se califică) – skeleton – simplu, finala (Complexul Sanki)
  • 19.30 – Sorin Iulian Pîtea (dacă se califică) – sărituri cu schiurile – trambulina mare, finala (Arena Russki Gorki)

Duminică, 16 februarie

  • 17.00 – Cornel Dumitru Puchianu – biatlon – 15 km mass-start, finala (Centrul Laura)
  • 18.15 – Florin Cezar Crăciun, Nicolae Istrate – bob – bob doi, manşa 1 (Complexul Sanki)

Luni, 17 februarie

  • 16.30 – Florin Cezar Crăciun, Nicolae Istrate – bob – bob doi, finala (Complexul Sanki)
  • 17.00 – Eva Tofalvi – biatlon – 12,5 km mass-start, finala (Centrul Laura)

Marţi, 18 februarie

  • 09.00 – Ania Monica Germaine Caill – schi alpin – slalom-uriaş, calificări (Centrul Alpin Rosa Hutor)
  • 12.30 – Ania Monica Germaine Caill (dacă se califică) – schi alpin – slalom-uriaş, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
  • 17.15 – Maria Adela Constantin, Andreea Grecu – bob – bob doi feminin, manşa 1 (Complexul Sanki)

Miercuri, 19 februarie

  • 09.00 – Alexandru George Barbu – schi alpin – slalom-uriaş, calificări (Centrul Alpin Rosa Hutor)
  • 12.30 – Alexandru George Barbu (dacă se califică) – schi alpin – slalom-uriaş, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
  • 13.45 – Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene – schi fond – sprint clasic echipe, finala (Centrul Laura)
  • 16.15 – Maria Adela Constantin, Andreea Grecu – bob – bob doi, finala (Complexul Sanki)

Sâmbătă, 22 februarie

  • 11.30 – Timea Sara – schi fond – 30 km mass-start liber, finala (Centrul Laura)
  • 14.45 – Alexandru George Barbu – schi alpin – slalom masculin, calificări (Centrul Alpin Rosa Hutor)
  • 18.15 – Alexandru George Barbu (dacă se califică) – schi alpin – slalom masculin, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
  • 18.30 – Andreas Paul Neagu, Paul Septimiu Muntean, Bogdan Laurenţiu Otavă, Dănuţ Ion Moldovan – bob – bob patru, manşa 1 (Complexul Sanki)

Duminică, 23 februarie

  • 09.00 – Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene – schi fond – 50 km mass-start liber, finala (Centrul Laura)
  • 11.30 – Andreas Paul Neagu, Paul Septimiu Muntean, Bogdan Laurenţiu Otavă, Dănuţ Ion Moldovan – bob – bob patru, finala (Complexul Sanki).

 

Jocurile Olimpice de iarna SOCHI 2014. Mai jos puteti  sa vedeti care va fi programul TVR al transmisiunilor sportive pentru primele 3 zile, dat publicitatii de TVR

SOCHI 2014 – Programul transmisiunilor TVR 1:

Vineri, 7 februarie,

  • 18.00 – Ceremonia de deschidere, comentatori: Alina Alexoi, Sorin Hobana, transmisiune directă
  • 0.20 – Patinaj artistic, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, înregistrare de la TVR 2

Sâmbătă, 8 februarie,

  • 9.00 – Ceremonia de deschidere, comentatori: Alina Alexoi, Sorin Hobana, reluare
  • 16.30 – Biatlon masculin 10 km sprint, comentatori: Dana Plotogea, Vasile Arhire, transmisiune directă
  • 18.20 – Snowboard, comentatori: Cristian Mîndru, Vlad Bucurescu, înregistrare de la TVR 2
  • 0.25 – Patinaj artistic, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, înregistrare de la TVR 2

Duminică, 9 februarie,

  • 16.30 – Biatlon Feminin 7,5 km sprint, comentatori: Dana Plotogea, Vlad Arhire, transmisiune directă
  • 18.20 – Schi alpin M coborâre, comentatori: Monica Bucur, Cristian Mîndru, înregistrare de la TVR 2
  • 0.10 – Patinaj artistic, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, înregistrare de la TVR 2

SOCHI 2014 – Programul transmisiunilor TVR 2:

Vineri, 7 februarie,

  • 23.00 – Ceremonia de deschidere – Preluare TVR 1

Sâmbătă, 8 februarie,

  • 10.45 – Snowboard  Masculin – Medalie, comentatori: Cristian Mîndru, Vlad Bucurescu, transmisiune directă
  • 12.00 – Schi fond 7,5 KM Feminin– Medalie, comentatori: Vasile Arhire,sile ntatori: rieCARI FACUTE PANA AZI,  Vlad Bucurescu, transmisiune directă
    • 16.30 – Patinaj artistic- Fete- program scurt, comentatori: Alina  Alexoi, Marius Negrea, transmisiune directă
    • 20.00 – Patinaj artistic  echipe Perechi- program liber şi Dans- program scurt, comentatori: Alina  Alexoi, Marius Negrea, transmisiune directă
    • 21.15 – Sărituri cu schiurile- Masculin calificări, comentator Sorin Hobana, înregistrare

Duminică, 9 februarie,

  • 9.00 – Schi alpin – Masculin  coborâre, comentatori: Monica Bucur, Cristian Mîndru, transmisiune directă
  • 12.00 – Schi fond- Masculin 15 km, comentatori: Vasile Arhire,sile ntatori: rieCARI FACUTE PANA AZI,  Vlad Bucurescu, transmisiune directă
  • 17.00 – Patinaj artistic echipe Masculin- program liber şi Fete-program liber, comentatori: Alina  Alexoi, Marius Negrea-Transmisiune directă  – Alternativ Sărituri cu schiurile, Masculin –medalie, comentator Sorin Hobana, transmisiune directă

SOCHI 2014 – Programul transmisiunilor TVR 3:

Sâmbătă, 8 februarie

  • 13.30 – Patinaj viteză, Masculin, 5000 m, Medalie, comentatori: Cristian Mîndru; Cătălin Cârnu, transmisiune directă
  • 16.30 – Sanie Masculin R1, comentator: Dragoş Cojocaru, transmisiune directă
  • 18.40 – Sanie Masculin R2, comentator: Dragoş Cojocaru, transmisiune directă
  • 20.00 – Freestyle Feminin, comentatori: Sorin Hobana, Vlad Bucurescu, transmisiune directă

Duminică, 9 februarie,

  • 11.15 – Snowboard Feminin, Medalie, comentatori: Cristian Mîndru, Vlad Bucurescu, transmisiune directă
  • 13.30 – Patinaj viteză Feminin 3000m, comentatori: Cristian Mîndru, Cătălin Cârnu, transmisiune directă
  • 16.25 – Sanie Masculin R3, comentator: Dragoş Cojocaru, transmisiune directă
  • 18.40 – Sanie Masculin R4, Medalie, comentator: Dragoş Cojocaru, transmisiune directă

SOCHI 2014 – Programul transmisiunilor TVR HD:

Vineri, 7 februarie,

  • 18.00  – Ceremonia de deschidere – comentatoriAlina Alexoi şi Sorin Hobana, transmisiune directă, simultan cu TVR 1

Sâmbătă, 8 februarie,

  • 10.45 – Snowboard  Masculin – Medalie, comentatori: Cristian Mîndru, Vlad Bucurescu, transmisiune directă, simultan cu TVR 2
  • 12.00 – Schi fond 7,5 KM  Feminin– Medalie, comentatori: Vasile Arhire,sile ntatori: rieCARI FACUTE PANA AZI,  Vlad Bucurescu, transmisiune directă, simultan cu TVR 2
  • 13.30 – Patinaj viteză, Masculin 5000 m, medalie, comentatori Cristian Mîndru, Cătălin Cârnu, transmisiune directă, simultan cu TVR 3
  • 16.30 – Patinaj artistic- Fete- program scurt, comentatori: Alina  Alexoi, Marius Negrea, transmisiune directă, simultan cu TVR 2
  • 20.00 – Patinaj artistic  echipe Perechi- program liber şi Dans- program scurt, comentatori: Alina  Alexoi, Marius Negrea, transmisiune directă, simultan cu TVR 2

Duminică, 9 februarie,

  • 9.00 – Schi alpin – Masculin  coborâre, comentatori: Monica Bucur, Cristian Mîndru, transmisiune directă, simultan cu TVR 2
  • 11.15 – SnowboardFeminin – medalie, comentatori Cristian Mîndru, Vlad Bucurescu, transmisiune directă, simultan cu TVR 3
  • 13.30 – Patinaj viteză , Feminin – 3000 m, comentatori Cristian Mîndru, Cătălin Cârnu, transmisiune directă, simultan cu TVR 3
  • 17.00 – Patinaj artistic echipe Masculin- program liber şi Fete-program liber, comentatori: Alina  Alexoi, Marius Negrea, transmisiune directă  – Alternativ Sărituri cu schiurile, Masculin –medalie, comentator Sorin Hobana, transmisiune directă, simultan cu TVR 2.

 

Pentru programul TV complet al Jocurilor Olimpice de iarna SOCHI 2014, consultati: PROGRAM TV

Te-ar mai putea interesa:

 

Filed in: Jocurile Olimpice SOCHI Tags: , , , , , , , ,
sensodays.ro

You might like:

Copiii încep pregătirile intense pentru examenele internaţionale Cambridge Copiii încep pregătirile intense pentru examenele internaţionale Cambridge
Președintele SANITAS București: Peste 14.000 de medici și 28.000 de asistenți medicali au plecat din România în perioada 2009-2015 Președintele SANITAS București: Peste 14.000 de medici și 28.000 de asistenți medicali au plecat din România în perioada 2009-2015
Bacalaureat 2015. Subiecte si rezultate PE JUDETE Bacalaureat 2015. Subiecte si rezultate PE JUDETE
Rezultate Evaluare Nationala 2015. PE JUDETE – UPDATE Rezultate Evaluare Nationala 2015. PE JUDETE – UPDATE

Leave a Reply

Submit Comment

| RSS | Sitemap | Termeni si Conditii | Cookies | Contact |